Sugarloaf Youth Track Amherst 2014 - 6/20/2014                 

                                   Meet # 3                                    

                         Amherst Regional High School                          



 

                              Female Team Scores                               

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Integrity Red Spikes               RED             139  

                2 Fee Only Financial Green Flyer     GRN             127  

                3 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU              93  

                4 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR              89  

 

                               Male Team Scores                                

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU             230.2

                2 Fee Only Financial Green Flyer     GRN             160.5

                3 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR             109  

                4 Integrity Red Spikes               RED              63.2

 

                             Combined Team Scores                              

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU             323.2

                2 Fee Only Financial Green Flyer     GRN             287.5

                3 Integrity Red Spikes               RED             202.2

                4 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR             198  





                      

                                    Results                                    

 

Girls 100 Meter Dash Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1 Braxton, Karana              Purple Bracers           20.10   10   

  2 Edgerly, Julia               Green Flyers             21.85    8   

  3 Chambers, Finnley            Red Spikes               22.12    6   

  4 Chambers, Noa                Red Spikes               22.18    5   

  5 Zimmermann, Ava              Blue Dazzlers            22.49    4   

  6 Ramsey, Eva                  Purple Bracers           25.28    3   

  7 Pope, Lillian                Purple Bracers           26.33    2   

  8 Osborne, Sofia               Blue Dazzlers            28.79    1   

  9 Zimmermann, Eliza            Blue Dazzlers            29.02  

 10 Gilmore, Julianna            Red Spikes               30.42  

 11 Ripley, Piper                Green Flyers             32.55  

 12 Stekl, Ada                   Green Flyers             36.72  

 

Girls 800 Meter Run Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Zimmermann, Ava              Blue Dazzlers          3:49.75   10   

  2 Chambers, Noa                Red Spikes             3:56.90    8   

  3 Braxton, Karana              Purple Bracers         4:13.77    6   

  4 Thompson, Skylar             Blue Dazzlers          4:18.91    5   

  5 Ripley, Piper                Green Flyers           6:50.10    4   

 

Girls 4x100 Meter Relay Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:27.80   10   

     1) Mager, Addelaide                2) Braxton, Karana                

     3) Pope, Sophia                    4) Pope, Lillian                  

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           1:27.99    8   

     1) Chambers, Finnley               2) Gilmore, Julianna              

     3) Leonard, Katie                  4) Chambers, Noa                  

 

Girls 4x200 Meter Relay Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:30.08   10   

     1) Braxton, Karana                 2) Pope, Lillian                  

     3) Pope, Sophia                    4) Ramsey, Eva                    

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           3:31.47    8   

     1) Gilmore, Julianna               2) Clemente-Delrow, Alicia        

     3) Chambers, Finnley               4) Chambers, Noa                  

  3 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 4:01.60    6   

     1) Edgerly, Julia                  2) Stekl, Ada                     

     3) Ripley, Piper                   4) Hafner, Teresa                 

  4 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     4:15.28    5   

     1) Zimmermann, Ava                 2) Zimmermann, Eliza              

     3) Osborne, Sofia                  4)                                

 

Girls 800 Sprint Medley Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:33.30   10   

     1) Mager, Addelaide                2) Pope, Lillian                  

     3) Braxton, Karana                 4) Mager, Sydney                  

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:44.46    8   

     1) Osborne, Sofia                  2) Zimmermann, Eliza              

     3) Zimmermann, Ava                 4)                                

 

Girls High Jump Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Chambers, Noa                Red Spikes                2.50   10   

 

Girls Long Jump Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Chambers, Noa                Red Spikes             7-02.00   10   

  2 Chambers, Finnley            Red Spikes             6-01.00    8   

  3 Edgerly, Julia               Green Flyers           5-09.00    6   

  4 Ramsey, Eva                  Purple Bracers         5-00.00    5   

  5 Gilmore, Julianna            Red Spikes             3-11.00    4   

  6 Zimmermann, Ava              Blue Dazzlers          3-10.00    3   

  7 Ripley, Piper                Green Flyers           3-03.00    2   

  8 Zimmermann, Eliza            Blue Dazzlers          3-00.00    1   

  9 Stekl, Ada                   Green Flyers           2-05.00  

 

Girls Javelin Throw Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Edgerly, Julia               Green Flyers             28-00   10   

  2 Ripley, Piper                Green Flyers             14-10    8   

  3 Ramsey, Eva                  Purple Bracers           13-09    6   

  4 Zimmermann, Eliza            Blue Dazzlers            11-10    5   

  5 Zimmermann, Ava              Blue Dazzlers            11-08    4   

  6 Chambers, Finnley            Red Spikes               10-11    3   

  7 Stekl, Ada                   Green Flyers             10-01    2   

 

Girls 100 Meter Dash Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Montgomery-Gehrt, Bevin      Blue Dazzlers            16.67   10   

  2 May, Emily                   Red Spikes               17.49    8   

  3 Leonard, Katie               Red Spikes               18.26    6   

  4 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes               18.51    5   

  5 Mager, Sydney                Purple Bracers           19.05    4   

  6 Thompson, Skylar             Blue Dazzlers            19.75    3   

  7 Pope, Sophia                 Purple Bracers           21.75    2   

  8 Osborne, Emma                Blue Dazzlers            22.44    1   

  9 Gould, Beatrice Xue          Blue Dazzlers            26.75  

 

Girls 800 Meter Run Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Hafner, Teresa               Green Flyers           3:25.32   10   

  2 Leonard, Katie               Red Spikes             3:32.33    8   

  3 Pope, Sophia                 Purple Bracers         3:37.24    6   

 

Girls 4x100 Meter Relay Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Integrity Red Spikes  'A'                           1:16.74   10   

     1) Setty-Charity, Mira             2) Clemente-Delrow, Alicia        

     3) May, Emily                      4) Rath, Meara                    

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:29.73    8   

     1) Montgomery-Gehrt, Bevin         2) Osborne, Emma                  

     3) Thompson, Skylar                4) Gould, Beatrice Xue            

 

Girls 4x200 Meter Relay Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:49.16   10   

     1) Siegel, Esme                    2) Bagwell, Sydney                

     3) Stekl, Greta                    4) Gajda, Emma                    

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           2:49.43    8   

     1) Setty-Charity, Mira             2) Rath, Meara                    

     3) Leonard, Katie                  4) May, Emily                     

  3 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:19.68    6   

     1) Gould, Beatrice Xue             2) Montgomery-Gehrt, Bevin        

     3) Osborne, Emma                   4) Thompson, Skylar               

 

Girls 800 Sprint Medley Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:48.91   10   

     1) Gajda, Emma                     2) Hafner, Teresa                 

     3) Siegel, Esme                    4) Stekl, Greta                   

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:15.12    8   

     1) Thompson, Skylar                2) Gould, Beatrice Xue            

     3) Osborne, Emma                   4) Montgomery-Gehrt, Bevin        

 

Girls High Jump Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes             3-00.00    8   

  1 Stekl, Greta                 Green Flyers           3-00.00    8   

  1 May, Emily                   Red Spikes             3-00.00    8   

  4 Bagwell, Sydney              Green Flyers           2-10.00    5   

  5 Gajda, Emma                  Green Flyers           2-08.00    3   

  5 Thompson, Skylar             Blue Dazzlers          2-08.00    3   

  5 Hafner, Teresa               Green Flyers           2-08.00    3   

 

Girls Long Jump Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Gajda, Emma                  Green Flyers           8-09.00   10   

  2 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes             7-10.00    8   

  3 Stekl, Greta                 Green Flyers           7-09.00    6   

  4 Mager, Sydney                Purple Bracers         7-00.00    5   

  5 Siegel, Esme                 Green Flyers           6-09.00    4   

  6 Bagwell, Sydney              Green Flyers           6-08.00    3   

  7 Montgomery-Gehrt, Bevin      Blue Dazzlers          6-00.00    2   

  8 Hafner, Teresa               Green Flyers           3-09.00    1   

 

Girls Javelin Throw Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Mager, Sydney                Purple Bracers           25-05   10   

  2 Siegel, Esme                 Green Flyers             24-06    8   

  3 Gould, Beatrice Xue          Blue Dazzlers            13-02    6   

 

Boys 100 Meter Dash Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Douglas, Sabir               Red Spikes               17.43   10   

  2 Ramsey, Junior               Purple Bracers           17.62    8   

  3 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers            18.12    6   

  4 Jaswal, Rutesh               Blue Dazzlers            18.44    5   

  5 Baptiste, Ayotide            Blue Dazzlers            18.68    4   

  6 McDonald, Spencer            Green Flyers             18.85    3   

  7 Ross, Nolan                  Green Flyers             19.24    2   

  8 Craig, Malachi               Purple Bracers           20.45    1   

  9 London, Kordell              Red Spikes               20.76  

 10 Manly, Miller                Purple Bracers           20.98  

 11 Quiones, Caleb               Red Spikes               22.83  

 12 Roberts, Benjamin            Blue Dazzlers            23.27  

 13 Schein, Emil                 Blue Dazzlers            24.02  

 14 Hartblay, Rory               Green Flyers             25.02  

 15 Fremstad, Finn               Green Flyers             26.44  

 16 Marlin, Alexander            Red Spikes               29.35  

 

Boys 800 Meter Run Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Marvin, Jack                 Purple Bracers         3:26.84   10   

  2 Baptiste, Ayotide            Blue Dazzlers          3:32.45    8   

  3 Manly, Miller                Purple Bracers         3:32.76    6   

  4 Bertone-Johnson, James       Red Spikes             3:52.76    5   

  5 Schein, Emil                 Blue Dazzlers          4:05.79    4   

  6 Cleary, Biruk                Green Flyers           4:14.32    3   

  7 Ramsey, Junior               Purple Bracers         4:16.18    2   

  8 Fremstad, Finn               Green Flyers           4:18.60    1   

 

Boys 4x100 Meter Relay Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:21.89   10   

     1) Roberts, Benjamin               2) Ferris, Noah                   

     3) Baptiste, Ayotide               4) Schein, Emil                   

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 1:22.18    8   

     1) Cleary, Biruk                   2) Sproehnle, Tyler               

     3) Ross, Nolan                     4) McDonald, Spencer              

  3 Integrity Red Spikes  'A'                           1:26.28    6   

     1) London, Kordell                 2) Marlin, Alexander              

     3) Montgomery Gehrt, Ian           4) Douglas, Sabir                 

  4 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:28.82    5   

     1) Marvin, Jack                    2) Jeffries, Miles                

     3) Craig, Malachi                  4) Schildbach, Jeriuto            

 

Boys 4x200 Meter Relay Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:09.82   10   

     1) Jaswal, Rutesh                  2) Buffone, Ben                   

     3) Ferris, Noah                    4) Gilmore, Marcus                

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 3:23.93    8   

     1) McDonald, Spencer               2) Fremstad, Finn                 

     3) Ross, Nolan                     4) Hartblay, Rory                 

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:24.45    6   

     1) Marvin, Jack                    2) Craig, Malachi                 

     3) Schildbach, Jeriuto             4) Jeffries, Miles                

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           3:26.92    5   

     1) Marlin, Alexander               2) Quiones, Caleb                 

     3) Douglas, Sabir                  4) Larson, William                

 

Boys 800 Sprint Medley Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:02.08   10   

     1) Jaswal, Rutesh                  2) Yanko, Kyle                    

     3) Gilmore, Marcus                 4) Baptiste, Ayotide              

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           3:25.52    8   

     1) Larson, William                 2) Douglas, Sabir                 

     3) Bertone-Johnson, James          4) London, Kordell                

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:29.64    6   

     1) Craig, Malachi                  2) Jeffries, Miles                

     3) Manly, Miller                   4) Ramsey, Junior                 

  4 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 3:29.91    5   

     1) McDonald, Spencer               2) Ross, Nolan                    

     3) Hartblay, Rory                  4) Fremstad, Finn                 

 

Boys High Jump Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers          3-00.00   10   

  2 Manly, Miller                Purple Bracers         2-10.00    7   

  2 Ross, Nolan                  Green Flyers           2-10.00    7   

  4 McDonald, Spencer            Green Flyers           2-08.00    3.50

  4 Roberts, Benjamin            Blue Dazzlers          2-08.00    3.50

  4 Schein, Emil                 Blue Dazzlers          2-08.00    3.50

  4 Marvin, Jack                 Purple Bracers         2-08.00    3.50

 -- Larson, William              Red Spikes                  NH  

 -- Schildbach, Jeriuto          Purple Bracers              NH  

 -- Hartblay, Rory               Green Flyers                NH  

 

Boys Long Jump Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Schildbach, Jeriuto          Purple Bracers        11-07.00   10   

  2 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers          7-08.00    8   

  3 Ross, Nolan                  Green Flyers           6-09.00    5.50

  3 Manly, Miller                Purple Bracers         6-09.00    5.50

  5 McDonald, Spencer            Green Flyers           6-05.00    4   

  6 Jeffries, Miles              Purple Bracers         5-11.00    3   

  7 Marvin, Jack                 Purple Bracers         5-08.00    2   

  8 Schein, Emil                 Blue Dazzlers          5-03.00    1   

  9 Roberts, Benjamin            Blue Dazzlers          4-04.00  

  9 Bertone-Johnson, James       Red Spikes             4-04.00  

 11 Marlin, Alexander            Red Spikes             4-03.00  

 11 Ferris, Noah                 Blue Dazzlers          4-03.00  

 13 Fremstad, Finn               Green Flyers           3-11.00  

 14 Hartblay, Rory               Green Flyers           3-04.00  

 

Boys Javelin Throw Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 McDonald, Spencer            Green Flyers             34-04   10   

  2 Roberts, Benjamin            Blue Dazzlers            33-07    8   

  3 Marvin, Jack                 Purple Bracers           30-06    6   

  4 Schein, Emil                 Blue Dazzlers            28-06    5   

  5 Ross, Nolan                  Green Flyers             23-09    4   

  6 Schildbach, Jeriuto          Purple Bracers           22-08    3   

  7 Bertone-Johnson, James       Red Spikes               21-00    2   

  8 Manly, Miller                Purple Bracers           19-10    1   

  9 Marlin, Alexander            Red Spikes               13-03  

 

Boys 100 Meter Dash Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers            14.36   10   

  2 Ross, Austin                 Green Flyers             15.27    8   

  3 Ross, Lucas                  Green Flyers             15.52    6   

  4 Geffert, Henry               Green Flyers             15.85    5   

  5 Pierce, Ethan                Green Flyers             16.04    4   

  6 Davila-Bustamante, Gabri     Red Spikes               16.25    3   

  7 Thayumanavan, Seth           Green Flyers             16.58    2   

  8 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers            16.69    1   

  9 Watson-Stevens, Sam          Purple Bracers           17.21  

 10 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers            17.62  

 11 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers            17.73  

 12 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes               18.13  

 13 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers            18.57  

 14 Fremstad, Auden              Green Flyers             18.66  

 15 Graham, Jasper               Red Spikes               19.40  

 16 Holesovsky, Jude             Purple Bracers           19.56  

 17 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers            19.96  

 18 McDonald, Callum             Green Flyers             20.18  

 19 Gahan, Cian                  Purple Bracers           20.71  

 20 Weihrauch, Max               Red Spikes               22.69  

 

Boys 800 Meter Run Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers          2:38.53   10   

  2 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers          3:04.81    8   

  3 Watson-Stevens, Sam          Purple Bracers         3:07.88    6   

  4 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers          3:16.67    5   

  5 McDonald, Callum             Green Flyers           3:18.71    4   

  6 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          3:20.45    3   

  7 Fremstad, Auden              Green Flyers           3:20.90    2   

  8 Geffert, Henry               Green Flyers           3:21.56    1   

  9 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          3:22.75  

 10 Davila-Bustamante, Gabri     Red Spikes             3:38.34  

 11 Holesovsky, Jude             Purple Bracers         4:04.75  

 

Boys 4x100 Meter Relay Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:11.64   10   

     1) Crosby, Kyle                    2) Buffone, Ben                   

     3) Yanko, Ryan                     4) Setty-Charity, Mohan           

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 1:11.80    8   

     1) Thayumanavan, Seth              2) Fremstad, Auden                

     3) Ross, Austin                    4) Pierce, Ethan                  

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:14.85    6   

     1) Gahan, Cian                     2) Pope, Henry                    

     3) Watson-Stevens, Sam             4) Holesovsky, Jude               

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           1:20.57    5   

     1) Weihrauch, Max                  2) Jackowitz, Miles               

     3) Graham, Jasper                  4) Davila-Bustamante, Gabriel     

 

Boys 4x200 Meter Relay Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:28.59   10   

     1) Roberts, Justin                 2) Yanko, Ryan                    

     3) Setty-Charity, Mohan            4) Yanko, Jack                    

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:36.37    8   

     1) Thayumanavan, Seth              2) Geffert, Henry                 

     3) Ross, Austin                    4) Pierce, Ethan                  

  3 Integrity Red Spikes  'A'                           2:59.81    6   

     1) Graham, Jasper                  2) Jackowitz, Miles               

     3) Davila-Bustamante, Gabriel      4) Weihrauch, Max                 

  4 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:00.10    5   

     1) Holesovsky, Jude                2) Pope, Henry                    

     3) Watson-Stevens, Sam             4) Gahan, Cian                    

 

Boys 800 Sprint Medley Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:28.60   10   

     1) Buffone, Ben                    2) Yanko, Ryan                    

     3) Roberts, Justin                 4) Yanko, Jack                    

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:46.13    8   

     1) Thayumanavan, Seth              2) Ross, Lucas                    

     3) Ross, Austin                    4) McDonald, Callum               

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 2:59.10    6   

     1) Holesovsky, Jude                2) Gahan, Cian                    

     3) Wilhelm, Henry                  4) Watson-Stevens, Sam            

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           3:01.41    5   

     1) Davila-Bustamante, Gabriel      2) Montgomery Gehrt, Ian          

     3) Weihrauch, Max                  4) Graham, Jasper                 

 

Boys High Jump Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Ross, Lucas                  Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Fremstad, Auden              Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers          3-02.00    3.25

  1 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes             3-02.00    3.25

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers          3-02.00    3.25

  1 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          3-02.00    3.25

  1 Thayumanavan, Seth           Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Geffert, Henry               Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Hafner, Kai                  Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Ross, Austin                 Green Flyers           3-02.00    3.25

  1 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers          3-02.00    3.25

  1 Roberts, Justin              Blue Dazzlers          3-02.00    3.25

 13 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          3-00.00  

 14 Gahan, Cian                  Purple Bracers         2-10.00  

 15 Weihrauch, Max               Red Spikes             2-08.00  

 15 Wilhelm, Henry               Purple Bracers         2-08.00  

 -- McDonald, Callum             Green Flyers                NH  

 

Boys Long Jump Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers         13-06.00   10   

  2 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers         10-08.00    7   

  2 Geffert, Henry               Green Flyers          10-08.00    7   

  4 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers         10-02.00    5   

  5 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes            10-00.00    4   

  6 Fremstad, Auden              Green Flyers           8-10.00    3   

  7 Ross, Lucas                  Green Flyers           8-09.00    2   

  8 Jackowitz, Miles             Red Spikes             8-06.00    1   

  9 Graham, Jasper               Red Spikes             8-03.00  

 10 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          7-11.00  

 11 Hafner, Kai                  Green Flyers           7-04.00  

 12 Wilhelm, Henry               Purple Bracers         7-02.00  

 12 Gahan, Cian                  Purple Bracers         7-02.00  

 12 Thayumanavan, Seth           Green Flyers           7-02.00  

 15 Pierce, Ethan                Green Flyers           6-08.00  

 16 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          6-04.00  

 17 Roberts, Justin              Blue Dazzlers          5-09.00  

 18 McDonald, Callum             Green Flyers           5-08.00  

 19 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers          5-02.00  

 

Boys Javelin Throw Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers            80-00   10   

  2 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers            56-08    8   

  3 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers            51-03    6   

  4 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers            49-05    5   

  5 Geffert, Henry               Green Flyers             48-10    4   

  6 Hafner, Kai                  Green Flyers             47-09    3   

  7 Pierce, Ethan                Green Flyers             45-11    2   

  8 Wilhelm, Henry               Purple Bracers           45-01    1   

  9 Thayumanavan, Seth           Green Flyers             42-10  

 10 Graham, Jasper               Red Spikes               42-04  

 11 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers            40-09  

 12 Ross, Lucas                  Green Flyers             40-05  

 13 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers            35-00  

 14 Holesovsky, Jude             Purple Bracers           33-06  

 15 Roberts, Justin              Blue Dazzlers            32-10  

 16 McDonald, Callum             Green Flyers             30-07  

 17 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes               29-01  

 18 Weihrauch, Max               Red Spikes               29-00  

 19 Gahan, Cian                  Purple Bracers           26-09  

 

 

OPEN 100 Meter Dash 

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

1 Theresa H. 18.85 

2 Emme 26.02

3 Anika 27.09