Sugarloaf Youth Track Amherst 2014 - 6/27/2014                 

                                   Meet # 5                                    

                         Amherst Regional High School                          



 

                              Female Team Scores                               

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Integrity Red Spikes               RED             178.5

                2 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR             150.5

                3 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU              77.7

                4 Fee Only Financial Green Flyer     GRN              44.2

 

                               Male Team Scores                                

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU             226.5

                2 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR             111.4

                3 Fee Only Financial Green Flyer     GRN             109.6

                4 Integrity Red Spikes               RED             105.5

 

                             Combined Team Scores                              

            Place Team                                            Points

       ===================================================================

                1 Hunt & Piech Blue Dazzlers         BLU             304.2

                2 Integrity Red Spikes               RED             284  

                3 Rigali & Walder Purple Bracers     PUR             261.9

                4 Fee Only Financial Green Flyer     GRN             153.8



                        

                                    Results                                    

 

Girls 100 Meter Dash Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1 Gorman, Alma                 Red Spikes               20.10   10   

  2 Braxton, Karana              Purple Bracers           20.30    8   

  3 Geery, Malie                 Blue Dazzlers            20.90    6   

  4 Chambers, Noa                Red Spikes               21.60    5   

  5 Chambers, Finnley            Red Spikes               22.20    4   

  6 Ramsey, Eva                  Purple Bracers           22.80    3   

  7 Burns, Anna                  Purple Bracers           22.90    2   

  8 Gilmore, Julianna            Red Spikes               25.40    1   

  9 Pope, Lillian                Purple Bracers           26.90  

 10 Osborne, Sofia               Blue Dazzlers            27.10  

 

Girls 800 Meter Run Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Gorman, Alma                 Red Spikes             3:51.00   10   

  2 Chambers, Noa                Red Spikes             4:15.00    8   

  3 Geery, Malie                 Blue Dazzlers          4:29.00    6   

 

Girls 4x100 Meter Relay Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:36.40   10   

     1) Braxton, Karana                 2) Burns, Anna                    

     3) Pope, Lillian                   4) Ramsey, Eva                    

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:38.80    8   

     1) Gould, Beatrice Xue             2) Geery, Malie                   

     3) Osborne, Sofia                  4) Osborne, Emma                  

  3 Integrity Red Spikes  'A'                           1:39.00    6   

     1) Chambers, Finnley               2) Gorman, Alma                   

     3) Gilmore, Julianna               4) Marcus, Magdalene              

 

Girls 4x200 Meter Relay Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:27.10   10   

     1) Braxton, Karana                 2) Pope, Lillian                  

     3) Pope, Sophia                    4) Burns, Anna                    

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           3:34.30    8   

     1) Chambers, Finnley               2) Marcus, Magdalene              

     3) Gilmore, Julianna               4) Gorman, Alma                   

  3 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:45.20    6   

     1) Gould, Beatrice Xue             2) Osborne, Sofia                 

     3) Montgomery-Gehrt, Bevin         4) Thompson, Skylar               

 

Girls 800 Sprint Medley Young Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Integrity Red Spikes  'A'                           3:49.20   10   

     1) Marcus, Magdalene               2) Gilmore, Julianna              

     3) Gorman, Alma                    4) Chambers, Noa                  

  2 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:56.90    8   

     1) Braxton, Karana                 2) Pope, Sophia                   

     3) Burns, Anna                     4) Pope, Lillian                  

 

Girls High Jump Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Chambers, Noa                Red Spikes             3-00.00   10   

  2 Chambers, Finnley            Red Spikes             2-10.00    8   

 -- Ripley, Piper                Green Flyers                NH  

 -- Geery, Malie                 Blue Dazzlers               NH  

 

Girls Long Jump Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Chambers, Noa                Red Spikes             7-03.00   10   

  2 Geery, Malie                 Blue Dazzlers          5-07.00    7   

  2 Gorman, Alma                 Red Spikes             5-07.00    7   

  4 Marcus, Magdalene            Red Spikes             5-04.00    5   

  5 Ramsey, Eva                  Purple Bracers         5-00.00    4   

  6 Chambers, Finnley            Red Spikes             4-05.00    3   

  7 Ripley, Piper                Green Flyers           3-06.00    2   

  8 Gilmore, Julianna            Red Spikes             3-02.00    1   

 

Girls Javelin Throw Young Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Burns, Anna                  Purple Bracers           29-05   10   

  2 Geery, Malie                 Blue Dazzlers            24-07    8   

  3 Gorman, Alma                 Red Spikes               24-05    6   

  4 Marcus, Magdalene            Red Spikes               17-09    5   

  5 Ramsey, Eva                  Purple Bracers           16-01    4   

  6 Ripley, Piper                Green Flyers             14-06    3   

  7 Gilmore, Julianna            Red Spikes               13-00    2   

  8 Chambers, Finnley            Red Spikes               11-02    1   

 

Girls 100 Meter Dash Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Jaswal, Banti                Purple Bracers           17.40   10   

  2 Montgomery-Gehrt, Bevin      Blue Dazzlers            17.50    7   

  2 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes               17.50    7   

  4 Mattocks, Ella               Purple Bracers           17.90    5   

  5 Goldin, Gabriella            Purple Bracers           18.20    4   

  6 Setty-Charity, Mira          Red Spikes               19.00    3   

  7 Thompson, Skylar             Blue Dazzlers            19.50    2   

  8 Bagwell, Sydney              Green Flyers             19.70    1   

  9 Rath, Meara                  Red Spikes               20.20  

 10 Hafner, Teresa               Green Flyers             20.60  

 11 Pope, Sophia                 Purple Bracers           20.70  

 12 Osborne, Emma                Blue Dazzlers            20.90  

 

Girls 800 Meter Run Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Pope, Sophia                 Purple Bracers         3:42.00   10   

  2 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes             3:51.00    8   

 

Girls 4x100 Meter Relay Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:19.40   10   

     1) Jaswal, Banti                   2) Braxton, Karana                

     3) Pope, Sophia                    4) Goldin, Gabriella              

  2 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 1:22.40    8   

     1) Hafner, Teresa                  2) Bagwell, Sydney                

     3) Ripley, Piper                   4) Gajda, Emma                    

  3 Integrity Red Spikes  'A'                           1:25.70    6   

     1) Setty-Charity, Mira             2) Chambers, Noa                  

     3) Rath, Meara                     4) Clemente-Delrow, Alicia        

 

Girls 4x200 Meter Relay Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:59.90   10   

     1) Gajda, Emma                     2) Mattocks, Maisie               

     3) Hafner, Teresa                  4) Ripley, Piper                  

  2 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:52.50    8   

     1) Burns, Anna                     2) Jaswal, Banti                  

     3) Pope, Sophia                    4) Goldin, Gabriella              

 

Girls 800 Sprint Medley Old Girls

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 2:53.80   10   

     1) Braxton, Karana                 2) Pope, Sophia                   

     3) Goldin, Gabriella               4) Jaswal, Banti                  

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     3:15.10    8   

     1) Geery, Malie                    2) Osborne, Emma                  

     3) Thompson, Skylar                4) Montgomery-Gehrt, Bevin        

  3 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 3:18.30    6   

     1) Gajda, Emma                     2) Hafner, Teresa                 

     3) Bagwell, Sydney                 4) Mattocks, Maisie               

 

Girls High Jump Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Thompson, Skylar             Blue Dazzlers          3-04.00    7.25

  1 Goldin, Gabriella            Purple Bracers         3-04.00    7.25

  1 Jaswal, Banti                Purple Bracers         3-04.00    7.25

  1 Bagwell, Sydney              Green Flyers           3-04.00    7.25

  5 Montgomery-Gehrt, Bevin      Blue Dazzlers          2-10.00    3   

  5 Rath, Meara                  Red Spikes             2-10.00    3   

  5 Setty-Charity, Mira          Red Spikes             2-10.00    3   

 

Girls Long Jump Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Jaswal, Banti                Purple Bracers         9-01.00   10   

  2 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes             6-07.00    7   

  2 Bagwell, Sydney              Green Flyers           6-07.00    7   

  4 Setty-Charity, Mira          Red Spikes             6-02.00    4.50

  4 Montgomery-Gehrt, Bevin      Blue Dazzlers          6-02.00    4.50

  6 Rath, Meara                  Red Spikes             6-00.00    3   

 

Girls Javelin Throw Old Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Jaswal, Banti                Purple Bracers           33-11   10   

  2 Clemente-Delrow, Alicia      Red Spikes               31-02    8   

  3 Rath, Meara                  Red Spikes               26-06    6   

  4 Gould, Beatrice Xue          Blue Dazzlers            14-05    5   

 

Boys 100 Meter Dash Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Fasulo, Nico                 Blue Dazzlers            17.00   10   

  2 Jeffries, Miles              Purple Bracers           18.00    8   

  3 Jaswal, Rutesh               Blue Dazzlers            18.10    6   

  4 Rietkerk, Ryder              Red Spikes               18.40    5   

  5 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers            18.50    4   

  6 Douglas, Sabir               Red Spikes               18.80    3   

  7 McDonald, Spencer            Green Flyers             19.00    2   

  8 Marvin, Jack                 Purple Bracers           19.50    1   

  9 Baptiste, Ayotide            Blue Dazzlers            20.80  

  9 Manly, Miller                Purple Bracers           20.80  

 11 Bertone-Johnson, James       Red Spikes               21.00  

 12 Quiones, Caleb               Red Spikes               21.10  

 13 Schein, Emil                 Blue Dazzlers            21.30  

 14 Sproehnle, Tyler             Green Flyers             21.60  

 15 Fremstad, Finn               Green Flyers             22.60  

 16 Craig, Malachi               Purple Bracers           23.50  

 

Boys 800 Meter Run Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Marvin, Jack                 Purple Bracers         3:29.00   10   

  2 Douglas, Sabir               Red Spikes             3:55.00    8   

  3 Schein, Emil                 Blue Dazzlers          3:57.00    6   

  4 Bertone-Johnson, James       Red Spikes             3:58.00    5   

  5 Fremstad, Finn               Green Flyers           4:15.00    4   

  6 Ramsey, Junior               Purple Bracers         4:21.00    3   

 

Boys 4x100 Meter Relay Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:19.00   10   

     1) Ferris, Noah                    2) Gilmore, Marcus                

     3) Jaswal, Rutesh                  4) Fasulo, Nico                   

  2 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:24.00    8   

     1) Marvin, Jack                    2) Jeffries, Miles                

     3) Craig, Malachi                  4) Ramsey, Junior                 

  3 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 1:26.00    6   

     1) Sproehnle, Tyler                2) Hartblay, Rory                 

     3) Ross, Nolan                     4) Cleary, Biruk                  

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           1:27.00    5   

     1) Larson, William                 2) Quiones, Caleb                 

     3) Rietkerk, Ryder                 4) Bertone-Johnson, James         

 

Boys 4x200 Meter Relay Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:55.00   10   

     1) Ferris, Noah                    2) Baptiste, Ayotide              

     3) Yanko, Kyle                     4) Jaswal, Rutesh                 

  2 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:04.30    8   

     1) Marvin, Jack                    2) Jeffries, Miles                

     3) Craig, Malachi                  4) Manly, Miller                  

  3 Integrity Red Spikes  'A'                           3:10.70    6   

     1) Quiones, Caleb                  2) Douglas, Sabir                 

     3) Bertone-Johnson, James          4) Rietkerk, Ryder                

  4 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 3:11.30    5   

     1) Sproehnle, Tyler                2) Hartblay, Rory                 

     3) McDonald, Spencer               4) Ross, Nolan                    

 

Boys 800 Sprint Medley Young Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:51.20   10   

     1) Schein, Emil                    2) Baptiste, Ayotide              

     3) Fasulo, Nico                    4) Yanko, Kyle                    

  2 Integrity Red Spikes  'A'                           3:12.50    8   

     1) Larson, William                 2) Quiones, Caleb                 

     3) Douglas, Sabir                  4) Rietkerk, Ryder                

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 3:15.40    6   

     1) Manly, Miller                   2) Craig, Malachi                 

     3) Jeffries, Miles                 4)                                

  4 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 4:09.30    5   

     1) Hartblay, Rory                  2) McDonald, Spencer              

     3) Fremstad, Finn                  4)                                

 

Boys High Jump Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Quiones, Caleb               Red Spikes             3-04.00    9   

  1 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers          3-04.00    9   

  3 Douglas, Sabir               Red Spikes             3-02.00    5   

  3 Rietkerk, Ryder              Red Spikes             3-02.00    5   

  3 Jeffries, Miles              Purple Bracers         3-02.00    5   

  6 Manly, Miller                Purple Bracers         2-10.00    3   

 -- Marvin, Jack                 Purple Bracers              NH  

 -- Schein, Emil                 Blue Dazzlers               NH  

 -- Fremstad, Finn               Green Flyers                NH  

 

Boys Long Jump Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Douglas, Sabir               Red Spikes             7-07.00   10   

  2 Baptiste, Ayotide            Blue Dazzlers          6-06.00    8   

  3 Gilmore, Marcus              Blue Dazzlers          6-05.00    6   

  4 Manly, Miller                Purple Bracers         6-04.00    5   

  5 Jaswal, Rutesh               Blue Dazzlers          6-03.00    4   

  6 Schein, Emil                 Blue Dazzlers          5-09.00    2.50

  6 Marvin, Jack                 Purple Bracers         5-09.00    2.50

  8 McDonald, Spencer            Green Flyers           5-07.00    1   

  9 Cleary, Biruk                Green Flyers           5-04.00  

 10 Quiones, Caleb               Red Spikes             4-11.00  

 11 Fremstad, Finn               Green Flyers           4-10.00  

 12 Bertone-Johnson, James       Red Spikes             4-00.00  

 13 Larson, William              Red Spikes             3-06.00  

 14 Marlin, Alexander            Red Spikes             3-04.00  

 

Boys Javelin Throw Young Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Marvin, Jack                 Purple Bracers           38-03   10   

  2 Douglas, Sabir               Red Spikes               34-11    8   

  3 Quiones, Caleb               Red Spikes               27-00    5.50

  3 Schein, Emil                 Blue Dazzlers            27-00    5.50

  5 McDonald, Spencer            Green Flyers             26-04    4   

  6 Cleary, Biruk                Green Flyers             24-06    3   

  7 Bertone-Johnson, James       Red Spikes               18-10    2   

  8 Manly, Miller                Purple Bracers           18-06    1   

  9 Marlin, Alexander            Red Spikes               13-02  

 

Boys 100 Meter Dash Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers            14.80   10   

  2 Geffert, Henry               Green Flyers             16.30    8   

  3 Watson-Stevens, Sam          Purple Bracers           16.70    6   

  4 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers            16.80    5   

  5 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers            17.10    3.50

  5 Ross, Lucas                  Green Flyers             17.10    3.50

  7 Ross, Austin                 Green Flyers             17.50    1.50

  7 Fremstad, Auden              Green Flyers             17.50    1.50

  9 Graham, Jasper               Red Spikes               18.00  

 10 Holesovsky, Jude             Purple Bracers           18.10  

 11 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers            18.30  

 12 Thayumanavan, Seth           Green Flyers             18.40  

 13 Buffone, Jack                Blue Dazzlers            18.80  

 14 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers            19.00  

 15 McDonald, Callum             Green Flyers             20.50  

 16 Gahan, Cian                  Purple Bracers           21.30  

 17 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers            21.60  

 18 Weihrauch, Max               Red Spikes               22.60  

 

Boys 800 Meter Run Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers          2:55.00   10   

  2 Watson-Stevens, Sam          Purple Bracers         3:09.00    8   

  3 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          3:11.00    5.50

  3 McDonald, Callum             Green Flyers           3:11.00    5.50

  5 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers          3:18.00    4   

  6 Geffert, Henry               Green Flyers           3:21.00    3   

  7 Fremstad, Auden              Green Flyers           3:22.00    2   

  8 Buffone, Jack                Blue Dazzlers          3:27.00    1   

  9 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          3:31.00  

 

Boys 4x100 Meter Relay Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 1:12.90   10   

     1) Ross, Austin                    2) Thayumanavan, Seth             

     3) Ross, Lucas                     4) McDonald, Callum               

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     1:13.70    8   

     1) Crosby, Kyle                    2) Buffone, Ben                   

     3) Yanko, Ryan                     4) Setty-Charity, Mohan           

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 1:15.60    6   

     1) Gahan, Cian                     2)                                

     3) Holesovsky, Jude                4) Pope, Henry                    

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           1:18.70    5   

     1) Graham, Jasper                  2) Weihrauch, Max                 

     3) Jackowitz, Miles                4) Montgomery Gehrt, Ian          

 

Boys 4x200 Meter Relay Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:40.00   10   

     1) Ross, Austin                    2) Thayumanavan, Seth             

     3) Geffert, Henry                  4) Ross, Lucas                    

  2 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:46.90    8   

     1) Crosby, Kyle                    2) Buffone, Jack                  

     3) Yanko, Ryan                     4) Setty-Charity, Mohan           

  3 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 2:56.70    6   

     1) Pope, Henry                     2) Holesovsky, Jude               

     3) Gungor, Mete                    4) Watson-Stevens, Sam            

 

Boys 800 Sprint Medley Old Boys

=======================================================================

    Team                                                 Finals  Points

=======================================================================

  1 Hunt & Piech Blue Dazzlers  'A'                     2:41.30   10   

     1) Buffone, Ben                    2) Yanko, Ryan                    

     3) Buffone, Jack                   4) Setty-Charity, Mohan           

  2 Rigali & Walder Purple Bracers  'A'                 2:55.30    8   

     1) Holesovsky, Jude                2) Pope, Henry                    

     3) Gahan, Cian                     4) Watson-Stevens, Sam            

  3 Fee Only Financial Green Flyer  'A'                 2:57.30    6   

     1) Ross, Austin                    2) Thayumanavan, Seth             

     3) McDonald, Callum                4) Fremstad, Auden                

  4 Integrity Red Spikes  'A'                           3:49.90    5   

     1) Larson, William                 2) Jackowitz, Miles               

     3) Graham, Jasper                  4) Weihrauch, Max                 

 

Boys High Jump Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Ross, Lucas                  Green Flyers           3-04.00    3.90

  1 Fremstad, Auden              Green Flyers           3-04.00    3.90

  1 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers          3-04.00    3.90

  1 Wilhelm, Henry               Purple Bracers         3-04.00    3.90

  1 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          3-04.00    3.90

  1 Buffone, Jack                Blue Dazzlers          3-04.00    3.90

  1 Hafner, Kai                  Green Flyers           3-04.00    3.90

  1 Geffert, Henry               Green Flyers           3-04.00    3.90

  1 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          3-04.00    3.90

  1 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers          3-04.00    3.90

 11 Thayumanavan, Seth           Green Flyers           3-02.00  

 12 McDonald, Callum             Green Flyers           2-10.00  

 12 Weihrauch, Max               Red Spikes             2-10.00  

 12 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers          2-10.00  

 

Boys Long Jump Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers         14-00.00   10   

  2 Geffert, Henry               Green Flyers          11-02.00    8   

  3 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes            11-00.00    6   

  4 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers         10-04.00    5   

  5 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers          9-04.00    4   

  6 Yanko, Kyle                  Blue Dazzlers          9-03.00    3   

  7 Fremstad, Auden              Green Flyers           8-11.00    2   

  8 Graham, Jasper               Red Spikes             8-07.00    1   

  9 Hafner, Kai                  Green Flyers           8-03.00  

 10 Thayumanavan, Seth           Green Flyers           8-02.00  

 10 Ross, Austin                 Green Flyers           8-02.00  

 10 Ross, Lucas                  Green Flyers           8-02.00  

 13 Gahan, Cian                  Purple Bracers         8-01.00  

 14 Wilhelm, Henry               Purple Bracers         8-00.00  

 15 Buffone, Jack                Blue Dazzlers          7-02.00  

 16 Weihrauch, Max               Red Spikes             7-00.00  

 17 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers          6-10.00  

 18 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers          5-06.00  

 19 McDonald, Callum             Green Flyers           5-01.00  

 

Boys Javelin Throw Old Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Yanko, Jack                  Blue Dazzlers            88-00   10   

  2 Yanko, Ryan                  Blue Dazzlers            67-05    8   

  3 Setty-Charity, Mohan         Blue Dazzlers            59-08    6   

  4 Buffone, Ben                 Blue Dazzlers            51-06    5   

  5 Graham, Jasper               Red Spikes               51-02    4   

  6 Wilhelm, Henry               Purple Bracers           50-06    3   

  7 Thayumanavan, Seth           Green Flyers             50-01    2   

  8 Hafner, Kai                  Green Flyers             47-02    1   

  9 Geffert, Henry               Green Flyers             43-03  

 10 Montgomery Gehrt, Ian        Red Spikes               39-07  

 11 Buffone, Jack                Blue Dazzlers            38-04  

 12 Fremstad, Auden              Green Flyers             36-03  

 13 Crosby, Kyle                 Blue Dazzlers            29-02  

 14 McDonald, Callum             Green Flyers             26-01  

 15 Gahan, Cian                  Purple Bracers           25-01  

 

 

Sugarloaf Youth Track League June 2014	

Amherst League Standings							

=======================================================================

Team 					                 Meet1	  Meet2	  Meet3	  Meet4	  Meet5  	Total

=======================================================================						

												

Blue Hunt & Peich Dazzlers	  4		     4		     4		     3		     4		     19

Green Fee Only Flyers		      3		     1		     3		     1		     1		      9

Red Integrity Spikes		       1		     2		     2		     4		     3		     12

Purple Bracers				           2		     3		     1		     2		     2		     10